6.11.2019

6.11.2019 Керівник по західному регіону МБО "Міжнародного Духовного Центру "Преображення" Жулінська Олена Андріївна прийняла участь у відкритті Міжнародної конференції, яка присвячена духовно-культурним зв’язкам Закарпаття та Святої Гори Афон і до 120-річчя з дня народження ієромонаха Авакума (Вакарова).

Закарпаття та Афон мають свою неповторну та автентичну історію взаємовідносин і глибоку культурно-аскетичну спадщину. Історія розвитку та становлення Мукачівської єпархії, яка є однією з найдревніших кафедр Української Православної Церкви, була тісно пов’язана зі Святою Горою. Єдиний еклезійний простір завжди сприяв живому взаємообміну чернечим досвідом. Зокрема, десятки вихідців із Закарпаття були духівниками та настоятелями афонських монастирів, подвижники благочестя, життя яких було безпосередньо пов’язане з Афоном, причислені Церквою до лику святих, а окремі чернечі обителі Срібної Землі й до сьогодні живуть за афонськими статутами. Також між Закарпаттям і Афоном яскраво прослідковується живий взаємозв’язок літургічної, теологічної, епістолярної та іконописної традицій.

Цей науковий форум присвячений одному з сучасних подвижників благочестя, який став для нас еталоном подвигу та святості — ієромонаху Авакуму (Вакарову) (1899-1972). Отець Авакум понад 40 років ніс свій чернечий послух у Свято-Пантелеімонівському чоловічому монастирі на Святій Горі. Довгі роки подвижник ревно ніс відповідальні послухи в обителі і в подальшому став своєрідним маяком, який, сяючи, сприяв ствердженню та поширенню віри Христової в Закарпатті. Завдяки своїм аскетичним подвигам о. Авакум щільно та молитовно з’єднав Закарпаття та Афон.